wtorek, 12 stycznia 2016

BLOGowacje - akcja dla blogerów

Witamy w BLOGowacjach - akcji dla blogerów prowadzonej przez blogerów. Ma ona na celu zarówno promowanie blogów, jak i rekomendacje wszystkiego, co dobre - od recenzji książek po podróże, kulinaria, a nawet pasty do zębów. Najważniejsze, że tekst jest wartościowy i może wnieść coś cennego do blogosfery.


Pomysłodawcami akcji są Barbara K., autorka blogu Cornusowo, oraz Monika Szostek, autorka serii książek o Qwertym Seymorze. Pomysł zrodził się z chęci promowania siebie i innych poprzez wzajemne polecanie w celu tworzenia przyjaznej, szeroko zakrojonej sieci interakcji  między blogerami.

Wszyscy są tu mile widziani - w swoim artykule polecić możesz wszystko, co uważasz za interesujące. By wziąć udział w akcji trzeba jednak przestrzegać kilku prostych zasad regulaminu, które znajdziesz pod spodem.
Regulamin BLOGowacji:

§1. Zgłaszanie chęci udziału w BLOGowacjach:
1. Wyślij na adres blogowacje@gmail.com gotowy artykuł, jego fragment lub pomysł na tekst, który chciał(a)byś stworzyć w ramach BLOGowacji wraz z adresem strony Twojego blogu.

2. Po zatwierdzeniu przez Organizatorów Twojego artykułu opublikuj go na swojej stronie, umieszczając pod nim przygotowaną przez nas stopkę (warunek konieczny):Wpis powstał w ramach akcji BLOGowacje, której pomysłodawczyniami sią Barbara K. - autorka blogu Cornusowo oraz Monika Szostek - autorka blogu i serii książek o Qwertym Seymorze. Przedsięwzięcie ma na celu rekomendowanie wartościowych blogów i tego, co dobre poprzez publikowanie na swojej stronie artykułów wybranych twórców, a tym samym tworzenie sieci interakcji pomiędzy blogerami.


3. Jako Organizatorki możemy poprosić blogera o udział w BLOGowacjach, który po wyrażeniu chęci udziału również musi zastosować się do pkt. 2.
§2. Warunki uczestnictwa

1. Udział w akcji jest dobrowolny i nieodpłatny.

2. Biorąc udział w BLOGowacjach, wyrażasz zgodę na upublicznianie tekstu w mediach społecznoścowych (każdy tekst będzie zawierał hiperłącze do Twojego blogu).

3. Wiedz, że napisany przez Ciebie artykuł ZAWSZE będzie Twoją własnością. Nasza akcja polega na tym, aby rekomendować ciekawe artykuły/blogi, których autorzy mają do zaoferowania wartościowe teksty.

4. Nie wstydź się swoich tekstów! Przeczytamy każdy nadesłany artykuł, jednak musi on spełniać kilka wymogów:

a) nie może zawierać treści obraźliwych i nieodpowiednich dla osób poniżej 18 roku życia (bo takich czytelników też chcemy mieć),

b) musi być poprawny językowo,

c) nie może być kopią innego opublikowanego przez Ciebie wcześniej artykułu,

d) musi stanowić tylko i wyłącznie Twoją wartość intelektualną,

e) zdjęcia i inne materiały muszę mieć wyraźnie podane źródło pochodzenia, chyba że są pozbawione licencji.

5. Bloger może, ale nie musi wyrazić chęć opublikowania wpisu gościnnego Organizatorek/Organizatorki akcji na swoim blogu. Organizatorka/i mogą, ale nie są zobowiązane do przygotowania takiego posta. Jeśli jednak zostanie to uzgodnione między stronami, wpis będzie oryginalny, niepublikowany uprzednio i pozostanie własnością intelektualną autora. Będzie on zawierał podaną powyżej stopkę. Autor będzie mógł rozporządzać swoim tekstem w sposób dowolny.
§3. Postanowienia końcowe

1. Jest to dla Ciebie świetna promocja, ponieważ Twój artykuł:

a) zostanie umieszczony na oficjalnej stronie BLOGowacji z linkiem odsyłającym do Twojego bloga;

b) zostanie udostępniony na naszych blogach (Monika SzostekCornusowo) w specjalnie przygotowanej zakładce BLOGowacje;

2. Rekomenduj i nagłaśniaj naszą akcję, abyśmy mogli stworzyć zbiór najlepszych artykułów w sieci, których autorzy warci są zauważenia przez większe grono internautów.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie, jednak nigdy ze szkodą dla publikujących swoje teksty.

4. Jako Organizatorki również możemy brać udział w akcji.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 13.01.2016 roku


2 komentarze :